Solar Panel Üretiminin Yeni Merkezi

Mem Solar Fabrikası

Mem Solar Tier 1 standartlarında solar modül üretimi amacıyla 2023 yılında Kahramanmaraş, Türkiye'de kurulmuştur.
40 bin metrekare faaliyet alanında, 1 GW üretim kapasitesi ile faaliyetlerini sürdüren Mem Solar, Dünyanın en büyük modül üreticilerinden Talesun stratejik üretim partneridir.

Mem Grup Hakkında

Kahramanmaş’ta 1993 yılında kurulan 1998 yılında üretime başlayan MEM Tekstil, kısa zamanda sektörde üretim, sanayi ve pazarlama alanlarında kendisine iddialı bir yer edinmiştir. Türkiye’nin en büyük 300 sanayi kuruluşu arasında yer alan MEM Tekstil, yerel, bölgesel ve global ölçekte her geçen gün güçlenen bir markadır.

Tekstil üretimini takip eden yıllarda yatırımlarına devam eden Mem Grup, farklı sektörlerde yatırımlarına devam ederek, katma değeri yüksek üretim yatırımlarına yıllar içerisinde devam etmiştir. Bu sayede 50'den fazla ülkeye ihracat yapan, bölgesel ve global bir güç haline gelmiştir.

MEM Grup, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren diğer grup şirketleriyle beraber yaptığı yatırımlarla sürdürülebilir bir gelecek adına sorumluluk alır. Kurulumunu yaptığı rüzgar enerji santrallerinin yanı sıra PAKMEM ve SELENKA gibi grup şirketleri ile beraber enerji sektöründe büyürken, TERSAN ve PAKOİL ile denizcilik alanında da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarına bir yenisini ekleyerek, dünyanın en büyük solar panel üreticileri ile stratejik ortaklıklara imza atan Mem Solar Güneş Fabrikası ise, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımın son halkasını oluşturmuştur.

Grup Şirketlerimiz

Yarınlarımız için üretiyor, geleceğimiz için çalışıyoruz.

Top